Blog

Wystawa Anastazji Markowicz 6 Października w Warszawie!

 Obrazy Anastazji Markowicz wibrują niespotykaną energią, którą będziecie mogli poczuć  6 października o godzinie 17:30 w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie.Anastazja Markowicz

Malarka pochodzenia ukraińskiego, urodzona w mieście Birczany. Surrealistka. W 1990 roku rozpoczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, które ukończyła z wyróżnieniem.
Ma w dorobku kilka indywidualnych i zbiorowych wystaw, m.in.: w Narodowym Muzeum we Lwowie, Bukareszcie, czy Kijowie . W 2007 roku została wyróżniona spośród kilkuset artystów z Ukrainy do katalogu “Świat Lewkasu”, pod patronatem Prezydenta Ukrainy. W roku 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie artystka mieszka i tworzy w Polsce.

Jak przystało na prawdziwą surrealistkę, Anastazja Markowicz spogląda na świat przez pryzmat magii, mitów i baśni. W swojej twórczości pragnie
znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie: Kim naprawdę jest człowiek? Fascynuje ją przyroda. Głęboko wierzy, że jest ona nierozerwalnie związana z losami każdej żywej istoty.
Dorastała w rodzinnej atmosferze, zewsząd otoczona różnoraką literaturą kształtującą jej sposób postrzegania świata. Od dziecka lubiła
rozprawiać na trudne tematy dotyczące otaczających nas zjawisk.W imieniu Anastazji Markowicz, serdecznie zapraszam na wystawę w dniu 6 października o godzinie 17:30 w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie.  
Do zobaczenia aż 20! fantastycznych prac Artystki (zadziwiających w warsztacie, misternych w każdym szczególe), które przeniosą Was do niezapomnianej, nadrealnej rzeczywistości. 

Zapraszam do zapoznania się z biografią Artystki.  Organizatorem wystawy jest Galeria Malarstwa TouchofArt.eu