Blog

Magiczny Lechistan z Dariuszem Kaletą 7 XII w Kołobrzegu!

Zapraszam na wystawę: Dariuss Kaleta pt. "Magiczny Lechistan"- 7 Grudnia 2018 o godzinie 19 do Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu.

Galeria Malarstwa KoneserSztuki.pl zaprasza  WSZYSTKICH chętnych do obejrzenia cyklu MAGICZNY LECHISTAN oraz mini cyklu złożonego z 5 obrazów MÓJ ANTYK, jak również pozostałości z pierwszego cyklu MOJA  SARMACJA do Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu dnia 7 grudnia na godz. 19.00. Wystawa trwać będzie do 13 stycznia 2019 roku.

Cała dotychczasowa i uczuciowa twórczość Dariusza Kalety  znalazła kulminację w cyklu "Magiczny Lechistan"
Mamy w Polsce Artystę światowego formatu, którego twórczość podbija serca kolekcjonerów.


Przeszłość i teraźniejszość zlewają się w ... TU i TERAZ – na płótnie leży mój Magiczny Lechistan. Kraina wojowników i mitologicznych hybryd. Tam szczęk oręża i ryk bestii krwawą rosą opada na puklerze zbrojnych. Skrzydła husarii orają niebo a błysk światła w lunecie snajpera Gromu pokazuje wykrzywioną twarz orka.
Wszystko już było i wszystko wydarzyć się może.
Przeszłość i terazniejszość zlewają się w ... TU i TERAZ – na płótnie.
Dawni i obecni wojownicy walczą ramię w ramię ze Złem- wypełzającym z ich dusz i mroku podświadomości zbiorowej. Tam w Magicznym Lechistanie jest i miejsce dla ciebie widzu, więc bądź gotów!"


Dariuss Kaleta

 Jako przedsmak jutrzejszego malarskiego Święta prezentujemy z dumą dwa obrazy Dariussa:"Karzeł z hybrydą" obraz olejny na płótnie rozmiar 130 x 110 cm, 2018  - Dariusz Kaleta

 "Potyczka II z orkami" obraz olejny na płótnie rozmiar 130 x 110 cm, 2018  - Dariusz Kaleta

Serdecznie zapraszamy w imieniu Dariussa w piątek 7 grudnia o godzinie 19.00 do Galerii Sztuki Współczesnej w ratuszu.