Blog

Maja Borowicz zdobywa 1 miejsce w Miami! Gratulacje!

Maja Borowicz podbiła serca Amerykanów zdobywając 1 miejsce na Wystawie Artavita & Spectrum Miami Art Show w Miami, USA!


Wielki sukces naszej Artystki! Podczas Spectrum Miami  Art Show obrazy Mai Borowicz prezentowane przez galerię Artavita, wybrane spośród ponad 4000 obrazów i ponad 100 galerii i artystów, zostały nagrodzone jako najlepsze na wystawie!!! 

Obrazy Mai Borowicz można było podziwiać w przestrzeni Galerii Artavita podczas Spectrum Miami w dniach 5-9 grudnia 2018, Miami, USA.  
Trzy obrazy Artystki - "Kruchość istnienia", "Cień przyszłości" i "Ślad przeszłości". zostały nagrodzone tytułem "The Best Arts of show" całego Spectrum Miami!  Zajęły również I miejsce w międzynarodowym konkursie Artavita!

Zapraszam na fotorelację oraz prezentację zwycięskich obrazów.

1.  Maja BorowiczSpectrum Miami Art Show - 2018 Award Winner
Na zdjęciu widać wzruszoną i szczęśliwą Artystkę, tabliczkę z napisem "Spectrum Miami Art Show - 2018 Award Winner" oraz trzy zwycięskie obrazy: "Kruchość istnienia", "Cień przyszłości" i "Ślad przeszłości".2. Opening Night Preview.

Wydarzenie otwierał  "Opening Night Preview" , na zdjęciu widać Artystkę na tle jej obrazów oraz gości.

 

3. Wywiady i podziękowania.
Artystka udzielając wywiadów nie zapomina o wszystkich, którzy ją wspierają.

Maja Borowicz:
"Tego sukcesu nie byłoby bez nieocenionej pomocy Małgorzaty Sadowskiej oraz
 The American Institute of Polish Culture. Szczególne podziękowania dla Fundacja Twoje Dziedzictwo, która wytrwale wspiera mnie od wielu lat!"Zwycięskie obrazy prezentowane przez Maję Borowicz na  wystawie Spectrum Miami Art Show w Grudniu 2018 roku:

1
"Cień przyszłości" - Maja Borowicz, 100 x 70cm, olej na płótnie, 2018Jak odczuwam ten obraz? Kilka słów z mojej intepretacji.

Czy nadejdzie kiedyś chwila, po której nie będzie już następnych dni? Dni których nie będzie, więc nikt o nas nawet nie wspomni ? Czy gdy wszystko się skończyło, jest już ostatni moment, jest jeszcze nadzieja ?

Czy obraz jest czymś więcej, wizją przyszłości jak słowa o niej Stephena Hawkinga ? W końcu czy miłość może przetrwać?

Obraz przypomina, że szczęście nie trwa wiecznie, przemija kruchsze niczym szkło. Pokazuję ten obraz z kilkoma zdaniami z poezji Azteckiej:

Cóż naprawdę jest trwałe?
Cóż opiera się czasowi?
Co może uczynić serce moje?

Czy tylko kwiaty i pieśni są
jedynie prawdziwe na świecie?
Przecież nie na nie próżno zjawiliśmy się,
nie nadaremnie zakwitłyśmy na ziemi.

Dla mnie to jeden z najładniejszych obrazów Mai Borowicz, kto wie czy nie zaważył na zwycięstwie w Miami. Jest po prostu piękny!

2. "Kruchość istnienia" - Maja Borowicz, 100 x 70cm, olej na płótnie.

 

3. "Ślad przeszłości" - Maja Borowicz, 50 x 60cm, olej na płótnie.Mamy w Polsce Artystkę światowego formatu, która zdobywa międzynarodowe trofea a jej twórczość podbija serca kolekcjonerów.

Obrazy Mai Borowicz, od strony warsztatu i dynamiki sceny są bezbłędne i porywające,  są jak pieśń z głębi, wielkie epickie kino, otwierają nas na tych, którzy są dla nas najważniejsi.  Posłuchajmy tego co opowiada nam Maja Borowicz.

Maju, Gratulujemy i Dziękujemy!