Blog

Wernisaż wystawy Marka Pękacza 15 Grudnia we Wrocławiu!

Zapraszam na wernisaż wystawy: Marek Pękacz pt. "Skills & Knowledge" - 15 Grudnia o godzinie 18.30 w hotelu Sofitel we Wrocławiu.

 W hotelu Sofitel  zostanie zaprezentowanych osiem niezwykłych obrazów olejnych. Ich niezwykłość polega na tym, że podświetlone światłem UV zmieniają swoją postać, ukazując oczom obserwatora METAOBRAZ- świat skonstruowany przez autora, dostępny tylko nielicznym.

"Ontological engine" obraz olejny na płótnie, 2015 Rozmiar obrazu 140 x 84 cm zaprezentowany na filmie:

 

Metaobraz jest graficzną interpretacją koncepcji zawartych w esejach dołączonych do obrazu. Marek Pękacz nie tworzy obrazów, tworzy (jak sam je nazywa) OBIEKTY. Są to kompleksowe przedmioty zawierające na pierwszym planie hiperrealistyczny obraz, następnie metaobraz, a dalej, treść w postaci krótkiej formy literackiej.

Każdy obraz to nie tylko popis najwyższej klasy umiejętności, ale też praca intelektualna.
Artysta nie pozostawia pola do interpretacji. Jego obiekty zawierają przekaz zaplanowany od początku do końca. Częstokroć jest on ukryty w kodzie binarnym lub pod postacią napisów zapisanych jego własnym alfabetem.

Ta wystawa dostarczy wrażeń nie tylko pasjonatom sztuki, zapraszamy wszelakich fanów teorii spiskowych, fanów motoryzacji, a także tych którzy lubią odrobinę magii i ciekawe widowisko.
Tego dnia w tym miejscu postaramy się pogodzić odwieczny konflikt umysłów ścisłych oraz artystycznych dusz.

Skills & Knowledge

15 grudnia (czwartek) o godzinie 18:30
FOYER HOTELU SOFITEL WROCLAW OLD TOWN
ul. św. Mikołaja 67

Fanpage artysty.

Na wystawie będą prezentowane dwa obrazy z Galerii Malarstwa KoneserSztuki.pl "Ontological engine" oraz "Mandala".

Organizatorem Wystawy jest DNA Galeria Sztuki z Wrocławia. 

Zapraszam wszystkich na wernisaż dzieł malarskich Marka Pękacza, misterium z pograniczna świata widzialnego i tego skrywanego przed naszymi oczami.