Blog

Wernisaż wystawy Karola Bąka 9 Marca Poznaniu!

Zapraszam na wernisaż wystawy: Karol Bąk pt. "Metamorfozy Kobiecości" - 9 Marca o godzinie 18.00 w sali MultiRoom Metalmex w Poznaniu.

Wystawa prac Karola Bąka "METAMORFOZY KOBIECOŚCI" wiosenną ferią barw otwiera tegoroczny sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland

"METAMORFOZY KOBIECOŚCI" to mistyczne obrazy kobiecej duszy nakreślone za pomocą kobiecego ciała. 
Ten kolorowy, sensualny i pełen emocji zbiór piękna, autorstwa znanego i docenianego w świecie Artysty, z pewnością podziała na wyobrażnię, rozbudzi zmysły i stanie się niezapomnianym spektaklem.
Na Wystawie, między innymi, będzie prezentowany obraz "Vanity", z oferty Galerii Malarstwa KoneserSztuki.pl .


Obraz Karola Bąka "Vanity" skłonił mnie do napisania mini opowiadania, które zamieściłem na profilu Facebook (zachęcam do przeczytania).

Karol Bąk - światowej sławy malarz, rysownik, grafik, absolwent poznańskiej ASP, mającym w swym dorobku kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego działalności artystycznej.
Artysta tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne. Prace te różnią się nie tylko techniką, ale sposobem ich odbioru. Malarstwo olejne można uznać za jaśniejszą i pogodniejszą stronę artystycznej duszy, zaś rysunki i szkice to ciemniejszy i bardziej złowrogi aspekt twórczości. Oba te pierwiastki łączą się w od lat tworzonych cyklach tematycznych – Żaglowce i Dialogi. Poza nimi w malarstwie olejnym znajdują się również Kokony, Aureole, Cztery żywioły, Judyta i Salome, Prima Mobilia a także cykl Nokturny inspirowany muzyką Fryderyka Chopina, z okazji Roku Chopinowskiego 2010.

Dzieła Karola Bąka wydają się pełne sprzeczności – z jednej strony, na obrazach znajdują się statyczne postacie, z drugiej zaś szalejące, buzujące lub po prostu nierealne dopełnienie w tle.
Zachwycająca w dziełach artysty jest właśnie ta rzeczywistość –nieokreślona przestrzeń obrazu wypełniona nitkami, pajęczynami, materiałami i woalkami. Korelatem tej misternie tkanej formy jest
kobieta, która stanowi treść obrazu.....

Wernisaż 9 marca 2017, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Wystawa odbywa się w ramach salonu kulturalnego „Mariaż sztuki z biznesem”.

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY:
V.A. Gallery PolandMetalmex - akcesoria meblowe
Stowarzyszenie Metal Merge.