Blog

Zwycięska Maja Borowicz

Mamy w Polsce Artystkę światowego formatu, która zdobywa międzynarodowe trofea a jej twórczość podbija serca kolekcjonerów. Przypomnę sukcesy z dwóch ostatnich lat:

2014 Maja Borowicz jest laureatką konkursu Art Revolution Tajpej na Tajwanie. 
2015 I miejsce w kategorii Futurism konkursu American Art Award, USA
2016 I miejsce w międzynarodowym konkursie artystycznym „All scapes”, Toronto, Kanada
2016 II miejsce w międzynarodowym konkursie artystycznym „Momma Juried Art Competition
2016 I miejsce w kategorii Futurism konkursu American Art Award, USA

Maja Borowicz o swojej twórczości:
Moje obrazy są odzwierciedleniem mojego świata wewnętrznego. Sposób w jaki postrzegam rzeczywistość. Tą rzeczywistością przesycone są moje obrazy, ale to co staram się w nich pokazać, to uczucia, które niezależnie od wszystkiego pozwalają nam trwać dalej – uczucia miłości, nadziei, tęsknoty.” Obrazy Artystki są potężnym psychicznym żywiołem, gdzie płótno stanowi terytorium dla myśli i uczuć.

Dziś, przypominam zwycięski obraz Mai Borowicz „Ewa odchodzi” (2015, American Art Awards, 25 największych Galerii amerykańskich wyłania laureata).Rozmiar 100 x 70 cm, w oprawie 130 x 150 cm

Poniższe słowa to jedna z interpretacji obrazu:

"Dwoma skrzydłami wznosi się człowiek ponad przemijającym światem. Miłością i odwagą. Wszystko co nas otacza jest ulotne, niestałe.
Gdy ranek zaświta możesz nie doczekać wieczoru, a wieczór gdy nadejdzie, nie obiecuj sobie jutra. Podobnie z miłością. Serce człowieka, który Cię kochał całe życie możesz stracić w jeden dzień.
Ewa myślała, że uczucia które ich łączą będą trwać wiecznie. Adam był jej ostoją, światłem w mroku.
Okazał się równie kruchy jak bezkres ponurej rzeczywistości. Świt, który miał nieść ze sobą nadzieję stał się początkiem końca. Skończyła się miłość, odwaga zamieniła się lęk. Ewa odeszła…”

Dziękuję i gratuluję Artystce, życząc wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym i artystycznym.
Polecam też stały kontakt z Artystką i jej twórczością na profilu facebook Mai Borowicz oraz stronie internetowej.

Obraz jest niedostępny, został w dniu dzisiejszym sprzedany przez Galerię Malarstwa KoneserSztuki.pl i trafi do prywatnej kolekcji.