Krzysztof Heksel - Bez Tytułu_product_product
Kliknij i powiększ obraz lub przesuwaj kursorem po obrazie.
Krzysztof Heksel - Bez Tytułu

Krzysztof Heksel
Bez Tytułu

Obraz olejny na płycie, 2017

Rozmiar 84 x 76 cm

Krzysztof Heksel, „Bez tytułu”,

olej na płycie, 84 x 76 cm, 2017,

dostępny. Zapytaj o cenę.

Zapytaj o obraz:
galeria@konesersztuki.pl | +48 662 007 783
Status: Dostępny

Biografia Artysty

Krzysztof Heksel , to młody, trzydziestotrzyletni malarz pochodzący z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie).
Jest samoukiem. Maluje od najmłodszych lat, a tę pasję zaszczepił w nim jego ojciec, który również posiadał artystyczną duszą.
Krzysztof zaczynał swoją twórczą przygodę z malarstwem od szkiców ołówkiem, poprzez farby wodne, akrylowe, ale to jednak oleje stały się jego ulubioną techniką malarską.
Artysta we wczesnych latach swojej twórczości wzorował się na dorobku takich postaci, jak Hieronim Bosch, William Turner, Iwan Ajwazowski. Ale momentem zwrotnym w jego twórczym życiu było dopiero zetknięcie się z obrazami polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego. Artysta ten stał się największą inspiracją oraz niedoścignionym wzorem dla Krzysztofa Heksla.

W tworzeniu swoich prac przyjął technikę laserunku, która jest bardzo pracochłonna, ale w zamian daje niezwykłą głębię oraz efekty barwne obrazom.
Wszystkie obrazy utrzymane są w nurcie surrealizmu bądź realizmu fantastycznego.

Wystawy indywidualne:

Krzysztof Heksel ma za sobą wystawę swoich prac pt. „Inspiracje” zorganizowaną w Galerii na Piętrze, Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Wałbrzychu (wernisaż wystawy miał miejsce 5 września 2013 r.); wystawę pt. „Magiczne światy” w Galerii Centrum Kultury-MBP w Głuszycy (wernisaż wystawy – 23 styczeń 2014 r.), wystawę „Na pograniczu światów...” w Ząbkowickim Centrum Kultury w Ząbkowicach Śląskich (wernisaż 3 października 2014 r.) oraz w Centrum Kulturalno – Kongresowym „Witold” w Boguszowie -Gorcach (wernisaż 22 listopada 2014 r.). 
Wystawa indywidualna 'KRZYSZTOF HEKSEL - MALARSTWO' - Galeria Impart, Wrocław, 6 lisptapad 2015r.

Krzysztof Heksel nie tytułuje swoich prac:

Nie to jest ważne co na danym obrazie się ukazuje, lecz to, jakie emocje i odczucia wywołuje u widza. Nie chcę tytułem nasuwać odbiorcy moich obrazów tego, w jaki sposób ma interpretować samo dzieło. Moje głębokie przemyślenia o wszechświecie, sensie istnienia i śmierci, które niewątpliwie mają  wpływ na to, co w sposób niewymuszony pojawia się na moich obrazach, jest po prostu przekazem wizualnym, którego nie zastąpią żadne słowa. Więc nie zastanawiam się nad treścią, nie odczuwam potrzeby by obraz miał tytuł. Można to porównać do tłumaczenia za pomocą słów, jak zawiązać skomplikowany węzeł, nie pokazując tego w sposób praktyczny. Czy miałoby to jakiś sens?"

Opis Obrazu

Obraz olejny na płycie Krzysztofa Heksla, 2017
Rozmiar 84 x 76 cm

Gwarancja Satysfakcji.

Obejrzyj obraz Krzysztofa Heksla, w swoim domu.
14 dniowy okres próbny z gwarancją zwrotu pieniędzy!
Każdy obraz starannie pakujemy w skrzynię i ubezpieczamy na czas transportu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież