Artysta Marek Pękacz- Fire eclipse
Kliknij i powiększ obraz lub przesuwaj kursorem po obrazie.
Artysta Marek Pękacz - Fire eclipse

Marek Pękacz
Fire eclipse

Obraz olejny na płótnie, 2015
Rozmiar obrazu 140 x 87,5 cm

Marek Pękacz „Fire eclipse”,

olej na płótnie, 140 x 87,5cm, 2015,

dostępny. Zapytaj o cenę.

Zapytaj o obraz:
galeria@konesersztuki.pl | +48 662 007 783
Status: Dostępny

Biografia Artysty

Marek Pękacz ur. 1985 w Barlinku.

Studiował na wydziale Architektury i Urbanistyki na wrocławskiej Politechnice. Sam o sobie mówi, że jeszcze nie jest artystą, na razie jest malarzem. Swoje obrazy traktuje nie jak sztukę, ale jak budynki. Muszą być zaprojektowane, najlepiej jeżeli są zindywidualizowane i do tego, muszą mieć swoje konkretne zastosowanie. W swoje obrazy wplata kilkumilimetrowe znaki, napisy, daty, bądź symbole, tak by tylko właściciel obrazu, mógł je odnaleźć i odczytać ich znaczenie. W jego obrazach najważniejsza jest równowaga, pomiędzy funkcją, tematem i techniką. Jest to bezpośrednie nawiązanie do pojmowania architektury, jako konglomeratu funkcji formy i konstrukcji.

Marek Pękacz Malarz i naukowy fantasta. Strefę swojej prywatności rozciąga nawet na przedmioty które tworzy.

W swoim malarstwie łączy najwyższej klasy biegłość techniczną z koncepcjami inspirowanymi światem nauki. Treści ukryte w przedmiotach stanowią tylko w części tekst otwarty. Zawsze pozostawia w swoich rękach klucz do całkowitej deszyfracji swoich dzieł, co pozwala mu nigdy nie rozstawać się ze swoim dziełem.
Część treści ukryta jest w formie metaobrazu namalowanego farbą widoczną tylko wświetle UV. Innym razem są to symbole, kod binarny, bądź tekst zapisany literami z jego własnego alfabetu. Łączy sztukę konceptualną z klasycznym malarstwem, czasem z rzeźbą i sztuką użytkową.
Swoje obrazy nazywa OBIEKTAMI. Zawierają one szeroki opis idei w postaci otwartego tekstu, a także zaszyfrowaną część, ukrytą w obrazie. Dodatkowo tworzy warstwę z metaobrazem widocznym tylko w utrafiolecie, który najczęściej jest graficzną syntezą IDEI, będącej clou danego obiektu.
Hiperrealistyczne obrazy traktuje jako opakowania dla swoich idei.

Opis obrazu

Marek Pękacz o "Fire eclipse".

"Obraz malowany podczas zaćmienia Słońca, stąd umieszczone na nim daty, kolejnych pełnych zaćmień widocznych z terenu Polski. W wylotni wyrzutni rakiet, pojawia się diagram pokazujący stopień zaćmienia w roku 2015. Są rzeczy na które nie mamy wpływu, możemy je obserwować i zaakceptować - nie ważne czy nam się podoba czy nie. Jednak czasem to MY jesteśmy tym co nieuniknione, podejmujemy decyzje a inni moga tylko obserwować i zaakceptować i nie ważne czy im się podoba czy nie".

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież